Iskolánk idén csatlakozott a PÉNZ7 – PÉNZÜGYI ÉS VÁLLALKOZÓI TÉMAHÉT programsorozathoz. Ezen a héten kiállítást is szerveztünk.

Tanítványainkat és velük együtt szüleiket, és kollégáinkat is arra kértük, hogy a saját gyűjteményeikben található „régi” pénzeiket hozzák be az iskolába, hogy jobban megismerhessük hazánk, használaton kívüli pénzeit.

A felhíváshoz sokan csatlakoztak, így az 1900-as évek elejétől kezdődően forgalomba hozott Koronán kívül megismerhettük a kiadásra kerülő Pengők sokféleségét, illetve a közelmúltban sokunk által még használt Forint érmék és bankjegyek sokaságát.

Nagy élmény volt mindenki számára látni, újra látni ezeket az érméket, bankjegyeket.

Az osztályok többége csoportosan nézte meg a kiállítást. Volt olyan osztályfoglalkozás is, amely a kiállításhoz kapcsolódott.

A kiállítás létrejöttéhez gyűjteményükkel hozzájárultak, ezúton is köszönjük az aktivitásukat:

Pedagógusok:

Bíró Henrietta, Bodnárné Böröndi Ágnes, Lengyelné Zsoldos Emőke, Magát Tamás és Opauszki Viktória

Diákjaink:

A 3.a osztályból Décsi Vince, Nagy Mackert Alexa, Szaicz Ádám, Váradi-Somossy Emma Flóra, a 3.b osztályból Galló Benedek és Hartmann Hunor, 5.b osztályból Barhács Laura és a 7.a osztályból pedig Kovács Róbert.